Muzyczna Piguła - Rytmiczne gry i zabawy, czyli pierwsze darmowe warsztaty dla uczniów

Muzyczna Piguła - Rytmiczne gry i zabawy, czyli pierwsze darmowe warsztaty dla uczniów

 

W nowym roku szkolnym powracamy z darmowymi warsztatami muzycznymi dla uczniów Barw Muzyki! Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 października o godz. 16:00 w Centrum Przedsiębiorczości Smolna (ul. Smolna 4). Warsztaty poprowadzi uwielbiana przez dzieci Sonia Kusiak – flecistka Filharmonii Kaliskiej, prowadząca naszych zajęć umuzykalniających Pierwsze Kroki.

Każdy mały muzyk wie, że melodia bez rytmu nie ma sensu. Ale czy sam rytm może tworzyć utwór? O tym przekonamy się na warsztatach, których tematem przewodnim będą rytmiczne gry i zabawy. Będziemy klaskać, grać na małych instrumentach perkusyjnych, odkryjemy rytmiczną magię ciszy i poznamy wartości muzyczne – od tych najwolniejszych do najszybszych. A kto nam w tym pomoże? Nasi starzy przyjaciele – Misiowa Rodzina, z którą wybierzemy się w Muzyczny Las.

Gry i zabawy które zastosujemy na warsztatach, uczą dzieci skupienia, rozwijają poczucie pulsu i równego grania. Wprowadzają też podstawowe umiejętności posługiwania się i wykonywania rytmów. Pomogą nam one w stworzeniu małej orkiestry rytmicznej w drugiej części warsztatów. Zobaczymy jak świetnie można bawić się muzyką, posługując się tylko instrumentami z rodziny małych instrumentów perkusyjnych.

UWAGA!

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem biuro@barwymuzyki.pl

 

PROGRAM WARSZTATÓW

MODUŁ I – godz. 16:00 – 16:45

– czym są wartości muzyczne?
– rytmika – gry i zabawy
– wprowadzenie pojęcia pauzy

MODUŁ II – godz. 17:00 – 17:45

– zespół instrumentalny
– ćwiczenie emisji głosu
– elementy improwizacji
– nauka wzajemnego słuchania, czyli ćwiczenie różnych ról w zespole muzycznym

 

Muzyczna Piguła
20 października 2018 r., godz. 16:00, 17:00
Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4
Cena biletu: 25 zł za jeden moduł. Dla uczniów Barw Muzyki warsztaty są bezpłatne.

 

***

Muzyczna Piguła to cykl warsztatów wprowadzających dzieci w świat muzyki. Poszerzamy wiedzę z zakresu umuzykalnienia, teorii rytmiki i kształcenia słuchu. A to wszystko w formie świetnej zabawy!