Andrzej Jaworski

Gitara

Pierwsze kroki w muzyce stawiałem w szkole muzycznej, w której uczyłem się gry na perkusji. Muszę jednak przyznać, że ten instrument nie był dla mnie. Pewnego dnia na szkolnym korytarzu usłyszałem, jak mój kolega gra na gitarze. To było to! Gra Piotra zainspirowała mnie tak bardzo, że postanowiłem zostać gitarzystą. W ten sposób trafiłem do Akademii Muzycznej w Katowicach na wydział jazzu i muzyki rozrywkowej. Studiowałem także na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jako dumny absolwent obu szkół zostałem gitarzystą sesyjnym, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym.
Współpracuję z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Pracuję przy produkcjach telewizyjnych i teatralnych. Mam na koncie występy z takimi artystami jak Bryan Adams, Jorge Blanco, Liroy, Szymon Chodyniecki, Natalia Niemen, Sławek Uniatowski, Alex Hutchingson, Lanberry, Honorata Skarbek, Krzysztof Kiljański, Leszek Stanek czy Mikołaj Krawczyk.
Jako muzyk występowałem na wielu festiwalach m.in. Festiwal Muzyczny w Opolu, Spring Break Festival oraz w programach telewizyjnych takich jak The Voice Kids, Must be the Music, Dzień dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Halo Polonia.