Barbara Gorayska

Pierwsze Kroki, Muzograjki

Pochodzę z rodziny o tradycjach muzycznych. Moi rodzice są pianistami, a trójka rodzeństwa uczęszcza do szkoły muzycznej. Brałam udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych muzyków i pedagogów, m. in.: Janusza Wawrowskiego, Magdalenę Rezler, Jana Staniendę. Ukończyłam szkołę muzyczną drugiego stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie skrzypiec. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w zakresie gry na skrzypcach, a także na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku filologia polska.
Obserwując zawód moich rodziców, od początku wiedziałam, że nie chcę grać na fortepianie. Szczerze mówiąc po latach żałuję tej decyzji. W prawdzie potrafię zagrać na fortepianie, ale moja edukacja muzyczna skupiła się na skrzypcach.
Występowałam podczas kilku edycji festiwalu La Folle Journée – Szalone Dni Muzyki w Warszawie oraz na licznych koncertach i przedstawieniach, m. in. w Muzeum Narodowym, Łazienkach Królewskich, Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Teatrze Polskim.
Podczas zajęć z dziećmi staram się zaszczepić w nich pasję i przyjemność ze wspólnego muzykowania.
W Barwach Muzyki prowadzę lekcje umuzykalniające Pierwsze Kroki.