Klaudia Olek

Skrzypce

Miłość do muzyki wyniosłam z domu dzięki mojej mamie. Inspirowała mnie także siostra, która również jest skrzypaczką. Jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 20 lat gram na skrzypcach. Jestem ciepłą , pogodną i przyjazną nauczycielką posiadającą wieloletnie doświadczenie w nauczaniu. Uczyłam m.in. w Jasnogórskiej Państwowej Szkole Muzycznej w Częstochowie czy Music School w Warszawie.
Od wielu lat nagrywam płyty i koncertuje na polskich scenach z takimi artystami jak: Andrzej Piaseczny, Urszula, Justyna Steczkowska, Grzegorz Turnau, Jerzy Połomski, Sława Przybylska, Anna Serafińska, Mikołaj Pospieszalski, Aphex Twin, Jonny Greenwood czy Krzysztof Penderecki.
Współpracowałam z orkiestrami takimi jak: Aukso, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia, Filharmonia Śląska, Filharmonia Gorzowska, Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective.
Brałam udział w licznych Międzynarodowych Festiwalach Muzycznych, trasie koncertowej z Andrzejem Piasecznym „Kalejdoskop Szczęścia”, Sopot Top Trendy, Eurowizja 2016. Na co dzień pracuję z dziećmi i zarażam ich swoją muzyczną pasją. Cechuje mnie cierpliwość i wytrwałość w przekazywaniu wiedzy. Jestem otwarta na świat, nowe wyzwania i wrażliwość, która tkwi w muzyce oraz w drugim człowieku.