Magdalena Laskowska

Pierwsze Kroki, Muzograjki, skrzypce

Pochodzę z muzycznej rodziny. Moja mama jest nauczycielką fortepianu i gdy byłam mała często zabierała mnie na swoje lekcje. Gdy chodziłam z nią do pracy leżałam sobie pod fortepianem i słuchałam pięknych utworów. Gdy skończyłam trzy lata naturalnym krokiem było zapisanie się do przedszkola muzycznego. Pamiętam, że nie mogłam się zdecydować na instrument, dlatego równolegle zaczęłam naukę gry na fortepianie i skrzypcach. Po dwóch latach stwierdziłam, że skrzypce zdecydowanie zafascynowały mnie bardziej – może dlatego, że sprawiały mi więcej trudności…

Jestem absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (Wydział instrumentalno-pedagogiczny w Białymstoku) w zakresie gry na skrzypcach. Studia licencjackie i magisterskie ukończyłam z wyróżnieniem. W ciągu ostatnich kilku lat poznałam mnóstwo wspaniałych i cenionych muzyków. Latem 2014 roku ukończyłam Międzynarodowy Kurs Colourstrings dla skrzypków. Oprócz muzyki klasycznej uwielbiam grać rozrywkę oraz aranżować. Obecnie gram u Ralpha Kamińskiego i JIMKA. Stworzyłam także orkiestrę dla zespołu The Dumplins, z którą koncertowałam na dwóch trasach – jesiennej i wiosennej.

Występowałam na takich festiwalach jak Opener, Orange Warsaw, Off Festiwal, Męskie Granie czy słynny festiwal w Jarocinie. Moje motto brzmi Artist Helping Hard – bardzo ważna jest dla mnie pomoc muzyczno- artystyczna. Zjamuję się budowaniem bandów, pomocą przy aranżacjach i pomocą artystyczną. Uczenie muzyki jest dla mnie nieodzowną częścią życia artystycznego. Moim celem w Barwach Muzyki jest rozbudzenie pasji do muzyki oraz ukazanie jej w różnych obliczach poprzez zabawę. Muzyka to magia, kolor, energia. Muzyka to część mojej duszy.