Paweł Lipka

Pianino

Muzyka w moim życiu towarzyszyła mi właściwie od urodzenia, ponieważ większość mojej rodziny to muzycy. W wieku 7 lat rozpocząłem naukę w szkole muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Uczyłem się gry na fortepianie i wiolonczeli. Od samego początku miałem najlepsze wzorce do naśladowania i to właśnie dzięki moim rodzicom potrafiłem czerpać satysfakcję i przyjemność z gry na instrumentach. Taką pasję chciałbym przekazywać moim małym uczniom.

Jestem absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie kontrabasu. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Adama Bogackiego. Brałem udział w kursach muzycznych oraz seminariach muzycznych u profesorów takich jak: Irena Olkiewicz, Gerard Przybyła, Adam Cegielski. Otrzymał I nagrodę w konkursie zespołów kameralnych w Sierpcu.

Obecnie współpracuję z Royal Symphony Orchestra of Wilanow Palace, biorę czynny udział w koncertach z tą orkiestrą w wielu krajach Europy. Udzielam się również w orkiestrze ‚Unplugged Orchestra’ jako kontrabasista oraz w mniejszych kameralnych składach i zespołach. Byłem także członkiem zespołu ‘Szymanowski Big Band’. Brałem udział w wydaniu pierwszej płyty tego zespołu. Występowałem w koncertach z orkiestrą symfoniczną, między innymi w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Studiu Polskiego Radia i Telewizji im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Biorę czynny udział w wielu warsztatach pedagogicznych z zakresu kontrabasu i fortepianu oraz teorii muzyki.