Muzyczna Piguła

MUZYCZNA PIGUŁA

Przed nami kolejne warsztaty z cyklu Muzyczna Piguła. Tym razem poznamy elementy dzieła muzycznego oraz skomponujemy własny utwór! Warsztaty poprowadzi Sonia Kusiak – flecistka Filharmonii Kaliskiej, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i uwielbiana przez dzieci nauczycielka w Barwach Muzyki.

Widzimy się 24 lutego o godz. 14:00 i 15:00 w Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Smolnej 4.

Co nas czeka na warsztatach? Porządna dawka wiedzy i duuużo zabawy! Wspólnie z nauczycielką zastanowimy się, z czego składa się utwór muzyczny. Czy utwór to tylko nuty? Gdy już rozgryziemy ten problem, zbudujemy wieżę z elementów dzieła muzycznego. Następnie stworzymy prawdziwą orkiestrę! W drugiej części warsztatów zagramy napisany przez nas utwór. Dlatego koniecznie pamiętajcie o zabraniu ze sobą instrumentów!

Muzyczna Piguła to świetna okazja, by zarazić Twoich kolegów i koleżanki miłością do muzyki! Zabierz ze sobą przyjaciela i pokaż mu, jak fantastycznie jest grać na instrumencie i w zespole.

UWAGA! Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem biuro@barwymuzyki.pl

PROGRAM WARSZTATÓW

MODUŁ I – godz. 14:00 – 14:45 – z jakich elementów składa się utwór muzyczny? – napisanie utworu muzycznego

MODUŁ II – godz. 15:00 – 15:45 – zespół instrumentalny – ćwiczenie emisji głosu – elementy improwizacji – gramy stworzony przez nas utwór muzyczny – nauka wzajemnego słuchania, czyli ćwiczenie różnych ról w zespole muzycznym

***

Muzyczna Piguła to cykl warsztatów wprowadzających dzieci w świat muzyki. Poszerzamy wiedzę z zakresu umuzykalnienia, teorii rytmiki i kształcenia słuchu. A to wszystko w formie świetnej zabawy!

Muzyczna Piguła – Z czego składa się utwór muzyczny? 24 lutego 2018 r., godz. 14:00, 15:00 Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4 Cena biletu: 25 zł za jeden moduł. Dla uczniów Barw Muzyki warsztaty są bezpłatne.

www.barwymuzyki.pl