FAQ

FAQ

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania. Jeśli nadal będziesz czuć głód wiedzy, skontaktuj się z nami!

W jakim wieku dziecko powinno zacząć naukę gry na instrumencie?

 

Jako promotorzy metody Colourstrings wierzymy w to, że dziecko może zacząć swoją przygodę z muzyką już od 1. roku życia. Tak małe dzieci zapraszamy wraz z rodzicami na Muzograjki. Dzieciom w wieku przedszkolnym (3-6 lat) proponujemy zajęcia umuzykalniające, które idealnie przygotowują do indywidualnej nauki gry na instrumencie. W trakcie zajęć Pierwsze Kroki można rozszerzyć naukę o lekcje indywidualne, korzystając z Pakietu Barw Muzyki gwarantującego korzystną cenę.

Lekcje indywidualne można zacząć w wieku przedszkolnym. Nasz najmłodszy uczeń gry na pianinie ma 4 latka.

Jak wybrać odpowiedni instrument dla mojego dziecka?

 

Wybór instrumentu może być bardzo trudną decyzją dla rodzica i dziecka. Nie łatwo jest wybrać od razu instrument, który będzie nam towarzyszył przez kilka najbliższych lat.

Niezdecydowanym polecamy zajęcia umuzykalniające Pierwsze Kroki lub Gramy Razem, na których dzieci oprócz ogólnego umuzykalnienia, nauki rytmu i harmonii poznają poszczególne instrumenty na lekcjach pokazowych.

 

Nie posiadam żadnych umiejętności muzycznych. Czy mimo tego mogę pomóc mojemu dziecku w nauce?

 

Oczywiście! Rodzic nie musi być po szkole muzyczne, by mądrze i aktywnie wspierał dziecko w muzycznym rozwoju. Jeśli obawiasz się, że nie znasz nut, ani nie umiesz śpiewać, czy grać, nie przejmuj się. Najważniejsze jest Twoje wsparcie podczas sukcesów i kryzysów dziecka. Istnieje wiele zabaw, które pomogą Ci aktywnie uczestniczyć w nauce. Wiele informacji na ten temat znajdziesz w naszym cotygodniowym newsletterze do rodziców.

Czy mogę być z dzieckiem na sali podczas pierwszej lekcji?

Wiemy, że pierwsza lekcja z nowym nauczycielem może być dla małego dziecka stresującym doświadczeniem, dlatego pozwalamy na obecność rodzica lub opiekuna na pierwszej lekcji bądź prze kilka pierwszych minut. Jeśli dziecko oswoi się i z nauczycielem, pozwólmy im razem pracować.

Czy moje dziecko musi przejść egzamin wstępny?

W Barwach Muzyki wierzymy, że każde dziecko ma prawo do radości z muzykowania, dlatego nie wymagamy od ucznia by przeszedł trudne i stresujące egzaminy, które potwierdzałyby jego zdolności muzyczne. Dla nas każdy może rozpocząć przygodę z muzyką niezależnie od stopnia muzykalności. W trakcie roku szkolnego także nie prowadzimy egzaminów semestralnych. Dzieci mogą pochwalić się swoimi zdolnościami podczas koncertu świątecznego i letniego.

Czy rozpoczynając naukę muszę kupować instrument dla moje dziecka, czy istnieje możliwość wypożyczenia?

Własny instrument jest wielką sprawą dla dziecka, ale też sporym wydatkiem dla rodzica. Jeśli mamy pewne wątpliwości, czy dziecku spodoba się nauka gry na skrzypcach czy gitarze, możemy się wstrzymać z inwestycją w instrument. W Barwach Muzyki jest prowadzona wypożyczalnia instrumentów takich jak skrzypce, gitara klasyczna i flet poprzeczny. W naszych zasobach mamy różne rozmiary instrumentów dopasowane do wieku i wzrostu dziecka.

Jakie są zasady odwoływania i odpracowywania lekcji indywidualnych?

W każdym semestrze obowiązuje limit odwoływanych lekcji ze strony ucznia – są to maksymalnie dwie lekcje.

Jeśli informacja o nieobecności zostanie nam przekazana z wyprzedzeniem minimum 48-godzinnym, to ustalimy termin odrabiania lekcji lub (w sytuacji, gdy jej odrobienie nie będzie możliwe) w kolejnym miesiącu pomniejszymy opłatę o wartość lekcji, potrącając opłatę administracyjną w kwocie 10 zł.

Jakie są zasady odwoływania i odpracowywania zajęć grupowych?

Prosimy o informowanie o planowanej nieobecności z wyprzedzeniem minimum 2-godzinnym. Lekcję można odrobić z równoległą grupą w innej lokalizacji po wcześniejszym zgłoszeniu do biura.

Czy w przypadku ferii zimowych opłata za zajęcia jest pomniejszona?

Tak. W trakcie ferii zimowych nie prowadzimy zajęć, więc opłata zostaje odpowiednio pomniejszana.